Lokalita autobusového nádraží v Polné

13 komentářů

 1. perlová lucie napsal:

  K zamyšlení!!!!!

 2. Ondřej Vlach napsal:

  Správně. K čemu bude další obchoďák? Včetně obchodníků s obchody na náměstí to nikomu nic nepřinese. Možná nějakou kačku za vyhranou veřejnou soutěž 😉

 3. Soukupová Jindra napsal:

  Souhlasím, nač obchodák, kde na něj není místo, mělo by se spíš udělat něco se samoobsluhou na náměstí. Od dob mého dětství se tam nic nezměnilo, akorát ubývá místa na projití k pokladnám. Obchoďák mohou postavit třeba na rozcestí Hrbov, Brzkov, tam je místa dost.

 4. perlová lucie napsal:

  Ano,těch vhodnějších okrajových míst je víc,proč v centru???

 5. Ondřej Vlach napsal:

  No se „sámoškou“ to je ale úplně jinej příběh přece 🙂

 6. Radek Žilka napsal:

  Nevím zatím přesně, jak velký ten obchoďák má být, protože z dávného plánku ve zpravodaji jsem moc nepoznal, co je co. Spíš bych se zaměřil na to, jestli skutečně potřebujeme další obchoďák. Máme JMB, není sice v centru, ale lidi tam stejně jedou. Proč nemít obchoďák v nějaké existující budově a jenom ji můžeme zrekonstruovat a vyřešit tak dlouholeté spory rytířů. V rakouských městech jsou Interspary a podobné obchody i v historických budovách a jde to. Nevím kdo a proč ten obchoďák chce, ale „nonstop“ obchody tady už máme – Vietnamce. (Jsem rád, že tu jsou a mají otevřeno, když v sobotu zjistím, že mi něco chybí.) Tím, že se tu postaví obchoďák se nic nezmění. Někdo argumentuje i tím, že se tím vyřeší parkování. Jsme v Polné a málokdo bude parkovat mimo náměstí, když potřebuje dojít „až“ na náměstí. Když nemám kde zaparkovat, tak budu muset dojít pěšky a ti kdo bydlí na zápeklí a dál si pak na náměstí krásně zaparkují.
  Kdo chce ten obchoďák? Proč? Chtějí to normální lidi? Proč? Jestli na to dostane město nějaké dotace, tak proč je nezkusit využít na něco jiného. Líbilo se mi, když starosta zmiňoval ve zpravodaji, že se řeší rozšíření školky. Když už investovat do budov, tak investujme tedy do budov pro vzdělání, zdrav. péče a volnočasových aktivity. Tělocvična se squashem, by nebyla špatná 🙂 Dát tomu pěknou střechu, nějak to zapasovat vedle školy, aby to památkářům nevadilo 🙂

  Obchoďák prostě NE, zajeďte si jednou týdně do Jihlavy.

 7. Roman Vařejčka napsal:

  Tyjo jednosměrné autobusové nádraží se mi nelíbí. To mě ten autobus jenom odveze a už mě nepřiveze nebo co? Když nás ale všechny postupně odvezou a už nikoho nedovezou, tak do toho obchoďáku nebude mít kdo chodit ne?

 8. Jakub Zeman napsal:

  !!!

 9. Honza Dajč napsal:

  Nezbývá mi než s předešlými komentáři souhlasit.Ano,proč další obchodní dům? A navíc v historickém centru? Čí je to asi lobby a kdo toto loby podporuje? A za jakou provizi? Větší žaludky budou mít asi polenští jen těžko aby nutně potřebovali další obchodní dům se vším možným a někdy i nemožným.
  Tedy,rozum do hrsti a chrańme si naše hezké historické centrum.
  Pane Heilande díky za pěkný článek……………………………………..

 10. Zdeněk Kuba napsal:

  Komerční stavba v centru historického města? Co na to zdravý rozum a další generace polenských občanů? Nesmyslný nápad soudruhů na radnici!!! Změna lokality bude nevratná!

 11. Matěj Kruntorád napsal:

  Zdeňku, hezké datum příspěvku 🙂
  1242 – první písemná zmínka o Polné, hrozně často na to někde narážím.
  A právě ten nevratný zásah do lokality je podle mě největším problémem…

 12. Petr Denk napsal:

  Nemohu souhlasit s větou, že autobusové nádraží doposud nebylo dotknuto žádnou úpravou. Zřejmě asi zapomínáme na to, že ještě před 2 lety to tam velmi a velmi zapáchalo a nebýt získané dotace, která byla vyšší než 0,5 mil. Kč, tak by to tam smrdělo další desítky let. Připomínám to proto, že velmi potřebná akce z roku 2010 „Zatrubnění stoky na autobusovém nádraží “ s celkovým rozpočtem více než 0,7 mil. Kč, přestože není v místě vidět (kanál je v zemi), tak alespoň konečně zbavila autobusové nádraží od zápachu.

 13. Aleš Smejkal napsal:

  Rozhodně bych se stavbou tohoto typu v této lokalitě nesouhlasil, né jen proto, že mám hned vedle postavený dům a bylo by tam celkem rušno, ale i z důvodu snížení zatravněné plochy v centru města. Když už obchoďák tak někde na okraji města za benzínovou pumpou nebo vedle JUMBA apod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *