V Polné bude nová kavárna

13 komentářů

 1. Soukupová Jindra napsal:

  Přeji Kavárně, Krafárně hodně štěstí. Moc ale nevěřím, ze záměr podaří.

 2. Roman Vařejčka napsal:

  Ivo, to, co nazýváš „společensko-kulturně-filozofickou oázou“, je opravdu krásný sen. Při jeho realizaci ti budu velmi držet palce. Dají se vymyslet zajímavé projekty. Snad ten tvůj bude ukázkou, že se dají i zrealizovat. Kavárna je dobrý nápad, ale mám pocit, že Polné opravdu víc chybí právě ta „nadstavba“. Přeji hodně štěstí.

 3. Václav Skála napsal:

  Myslím si, že to není špatný projekt zvláště když to bude v deních hodinách sloužit i maminkám s malými dětmi. Bude asi těžké skloubit to s kulturně-filozofickou oázou. Věřím však, že se záměr podaří. Ani nápad s názvem není k zahození. Vzhledem k charakteristice polenského podřečí by se víc hodilo „Kafírna“, ale je to věc autorky projektu. Přeji zdárné dokončení příprav a velmi úspěšný rozjezd s následným pokračováním a hlavně nevšímat si skeptiků.

 4. Radek Žilka napsal:

  Nejen matky a děti chtějí jít do nekuřáckého prostředí. Ale je pravda, že bych si dal raději pivo, protože do pití kávy jsem asi ještě nedospěl 🙂
  Taky přeji hodně úspěchu.

 5. Jakub Zeman napsal:

  Já bych ocenil kavárnu kuřáckou, neboť ku pití kávy tabák neodmyslitelně patří. Není nad to napít se silné pražené brazilské kávy, potáhnout z retka, obrátit oči ke stropu a jemně vyfouknout kroužek šedého dýmu, pozorovat jej, jak míří vzhůru a pomalu splývá s atmosférou kavárny provoněnou kávou a tabákem.

 6. Roman Vařejčka napsal:

  Zkus nonstop Kubo. Tam si můžeš vypouštět kroužky od rána do noci. A jelikož vím, že ti žádný národ není cizí, jistě tě uspokojí i káva turecká či vídeňská.

 7. Jakub Zeman napsal:

  Inu, co mi zbyde. Samozřejmě bych nerad čadil maminkám do přebalování, to je jasné.

 8. Honza Dajč napsal:

  Velmi držím palce v tomto podnikatelském záměru,i když se mi přece jen zdá na tak malé město trochu naivní….nu nechme se překvapit,pevně doufám že příjemně a že to bude oživení…šance na“přežití“je však z ekonomického hlediska v současné době celkem nízká…………..

 9. L. Vítková napsal:

  Ivo, doufám, že vedle K(r)AFÁRNY, mateřského centa a informačního centra dokážete napsat ještě knihu, máte úžasný talent. Budu první, kdo si ji půjde koupit.

 10. Ivana Opršalová napsal:

  Děkuji za veškeré příspěvky i projevy podpory, ač mnohdy racionálně skeptické… 🙂
  K vyslověným podnětům: název kafírna zní rovněž zajímavě a jistě je správnějším, nicméně si dovolím (zatím) zůstat u první verze, která mě baví díky „přesmyčce“, jež odkazuje na to, že se bude pít káva (kafe), ale rovněž „krafat“ (povídat)…
  Vím, že předčasně diskriminuji své potenciální kuřácké fanoušky, nicméně kuřáctví se opravdu neslučuje s uvedeným záměrem, nemluvě o tom, že otevřít dnes kuřáckou kavárnu znamená tolik předpisů, úprav a investic, že by to bylo nad mé síly… Nicméně nabídka kuřáckých „oáz“ je v Polné dostatečná a kávu Vám prodáme s sebou…:-)
  Idea „filozoficko-kulturně-společenská“, kterou jsem uvedla v rozhovoru, byla míněna se značnou nadsázkou, spíše jako pokus ospravedlnit před svými rodiči nemalé investice do mého filozofického vzdělání, které by tak nepřišlo vniveč…:-)
  Velmi dobře (mnohdy bolestně) si uvědomuji „idealističnost“, dle mnohých až naivitu, svého záměru,…. nic by mě nepotěšilo víc než rozvíjet ideály bez ohledu na neúprosné tržní mechanismy, ovšem realita vyžaduje postoj přesně opačný… škoda.
  Ale, jak praví lidová moudrost: blbá zkušenost, taky zkušenost a jak pravil můj kamarád – každý bankrot tříbí charakter 🙂
  Paní Vítková, děkuji mnohokrát za tak velkorysé hodnocení – přiznám se, že napsání knihy mám v záloze jen co se kafárna řádně rozjede (event.definitivně zkrachuje – dle toho, co přijde dřív…) 🙂 Jen se nemohu rozhodnout mezi sitcomem z rodinného prostředí nebo profesním románem s hororovými prvky… 🙂 V každém případě Vám první výtisk věnuji!! 🙂

 11. lidka culková napsal:

  Ivo,přeji ti úspěch a výdrž,jsem nadšená a moc se těším na tvou kavárničku.Polná je krásné město,i já jsem tu dokázala vytvořit a zrealizovat své vize..a není to vůbec nic lehkého vzhledem k menšímu městu jakým Polná je.Bravurita tvého rozhovoru je originální a vtipná.

 12. Martin "Kacud" Kanswohl napsal:

  No já taky Ivce přeji hodně, hodně , hooodně úspěchů a myslím že dnes se dá řící ………. i to pivko je tady. tak hurá nejen maminky ale i tatínkové hurá do Kafárna krafárnu nechť obývají ženy 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *