Arakain začne turné v Polné

Jedno z nejrozsáhlejších turné ve své historii chystá legendární formace Arakain na jaro tohoto roku. Kapela momentálně dokončuje svoji novou řadovou desku s názvem Homo Sapiens..?, kterou se chystá představit na připravovaných jarních koncertech.

CD Homo Sapiens..? je pokračováním úspěšného alba Restart současné pětice Arakainu a jejich typického vystavění skladeb na tvrdém základu s nadstavbou melodického projevu, charakteristického pro široký rejstřík Honzy Toužimského. Skladby místy neúprosně nekompromisní dokážou během tří minut smést posluchače, jindy se převrátí do křehkých aranží v pasážích, které byste u Arakainu nečekali. Skladby Homo Sapiens, Forsage, Strážnej anděl nebo Babylon a další jsou toho důkazem.

Turné kapely potrvá dva a půl měsíce a bude čítat ke třiceti koncertům. Díky velkému zájmu ze strany pořadatelů tak letošní turné předčí i největší koncertní šňůry z minulých let.

Premiéra bude na tradičním místě, na zámku v Polné u Jihlavy už 4. března, poslední koncert se pak uskuteční 21. května v Živančicích u Parbubic. Fanoušci nebudou ochuzeni ani na dalších místech ČR, kapela za nimi přijede například do Plzně, Mostu, Kolína, České Lípy, Domažlic, Vsetína, Jablonce nad Nisou nebo Prostějova. CD se bude křtít koncem března v Brně a o měsíc později Praze.

Vstupenky jsou k dispozici jak v obvyklých předprodejních sítích, tak i v e- shopu skupiny Arakain na oficiálním webu. Fanoušci si tam za výhodných podmínek mohou předobjednat nové CD z originální limitované edice, vstupenky na jednotlivé koncerty a trika z nové kolekce 2011.

Ani letos nebudou chybět hosté, kteří budou hned tři. Celé turné společně s Arakainem absolvuje vsetínská formace Ascendancy. Jedná se o nadějnou mladou melodickou metalovou kapelu, která vznikla teprve v létě 2009. Za svou krátkou existenci stihli vydat EP The Primacy of Reason, které bylo velmi dobře přijato. Stejně jako Arakain na turné představí svoje nové a zároveň první CD.

Dalšími hosty, kteří se budou na koncertech střídat jsou pražští Merlin, v čele s charismatickým Danem Horynou. Ti představí své aktuální album Tibet. Další partou, tentokrát z Českých Budějovic, je trio Menhir. Kapela fanouškům představí svůj aktuální počin Rány osudu.

Více informací:

Arakain:
www.arakain.eu
arakain.inshop.cz

Hosté:
www.ascendancy.cz
www.merlin-rock.eu
www.rockmenhir.cz

Zdroj: Tisková zpráva kapely Arakain, Promotion & Web content

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *