Má nám vadit spolupráce s komunisty?

Má nám vadit spolupráce s komunisty?

Na takovou otázku odpovídám nejen že má, ale MUSÍ, a to i po 22 letech. Komunismus je zločinná ideologie stejně jako nacismus a tak to chápe i zákon. Byly to zločiny proti lidskosti, kterými se komunisté projevovali, a takové zločiny jsou nepromlčitelné. Připomínám padesátá léta. Vraždy, mučení, týrání pro jiné názory. Ani zločiny let sedmdesátých a osmdesátých nelze vyjmout. Konkrétních případů by bylo na několikadenní čtení.

Názor, že na komunální úrovni prostě musí spolupracovat všichni, také neobstojí. Právě nejnižší patro hierarchie je základ organizačních buněk, ze kterých se rekrutují adepti ideologie a zločinné moci. Stačí si vzpomenout na uliční výbory, tzv. „uličníky“ – udavače a donašeče, původce mnohého zla. Nebo je snad lidské, když při pokládání květin u jediné sochy TGM v okruhu 100 km vás za pomoci obušků a asistence LM (armády komunistů – ozbrojené pěsti dělnické třídy) odvezou na služebnu StB? Tam vás celou noc nesmyslně vyslýchají stále stejnými pěti otázkami bez pití a možnosti jít na záchod? Je snad lidské mít doma bustu TGM a když se vrátíte z práce domů, čeká vás za neporušeným zámkem bytu plno střepů z oné busty a řada knih prolitá inkoustem? Samozřejmě, že závěr se koná opět na služebně StB. Je snad lidské použití vodního děla k rozehnání vzpomínkové demonstrace za Jana Palacha v lednu 1989 a mnoho dalších případů? Vím, o čem píši.

A co teprve „Akce Norbert“, která se měla uskutečnit 3. ledna 1990. Ten den mělo být zatčeno ve 3 hodiny ráno 1 000 předem vytypovaných lidí z celé republiky a odvezeno do připravovaného internačního tábora u Hodonína na Kunštátsku. Dalších 2 500 „kandidátů“ mělo být převezeno během dvou měsíců. Cílem bylo izolovat nepohodlné. Zatím měli v těžkých a „lidských“ podmínkách budovat tunelový přivaděč pitné vody z Víru do Brna. Není těžké uhodnout, kdo byli typéři a asistenti StB. Ano, právě komunisté na komunální úrovni. I zde vím, o čem je řeč, neboť jsem byl také „kandidátem“. Naštěstí k tomu už nebyla příležitost.

„A máme se zbláznit?“ řekl předseda polenské ODS k otázce spolupráce s KSČM. Kdyby se členové ODS zbláznili, byla by to pro ně ta nejmenší úhona.

2 Responses

  1. Danda Topičůf napsal:

    S komunisty nemluvíme!!!

  2. Pavel Toufar napsal:

    Ač nejsem poleňák, tato situace mě znepokojuje. Co dělá předseda místní ODS a vlastně i místostarosta! města je velice nemravné a odsouzeníhodné. Chová se přesně jako bohužel většina členů ODS. Strana, která se profiluje jako pravicová, bohužel českou pravici během několika let zcela zdiskreditovala. Je s podivem, že pan Sobotka je stále ve své funkci a patrně i místními občany oblíben, neboť je volen. Nezbývá než doufat, že se při příštích volbách poměr slušných vůči nemravným lidem změní. K tomu je důležitý předpoklad – nemít krátkou paměť!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *