Poleňáci sází stromy a keře II.

V sobotu 7. května proběhla druhá etapa výsadby stromů a keřů v Polné. V půl třetí se na hrázi rybníka Pekla sešlo asi 25 účastníků, kteří společnými silami v průběhu asi tří hodin zasázeli téměř 130 keřů a 9 stromů. Vzhledem k velmi nepříznivému podloží (navážka -velké množství suti) to opravdu byl náročný úkol, ale nakonec se vše podařilo dokončit. Poděkování patří i dobrovolným hasičům, kteří nám v závěru pomohli záhony zalít (na nošení vody v kýblech jsme už neměli síly).

Doufáme, že se Vám budou nové stromy a keře líbit, pěkně porostou a nenajde se nikdo, kdo by je zničil.

Je jen velká škoda, že se akce zúčastnilo tak málo občanů. Zřejmě to bude souviset s nepříliš zdařilou propagací města. Plakáty o akci, která navazovala na Den Země, již byly dávno na plakátovacích plochách přelepeny, v květnovém zpravodaji o květnových termínech nebyla ani zmínka, organizace města – školy nebo DDM se do akce vůbec nezapojily. A při tom právě děti a mládež by se do těchto akcí měly zapojit. Protože pokud poznají, kolik práce dá vysadit strom, zajisté ho nikdy nezničí.

Překvapivé je i to, že nedošlo ani k podpoření z vedení města, z řad Rady města, zastupitelů (kromě sdružení Polná – Dobrá adresa) nebo pracovníků Městského úřadu (s výjimkou p. Klábeneše). Že by to nebyli „Poleňáci“?

Možná, že jen vyvěsit informace o akci přímo na hrázi, na středisku, ve škole nebo na obchodech na náměstí by napomohlo k větší účasti. Město by mělo mít zájem o větší počet zapojených občanů, když výše dotace, kterou může získat, je závislá na množství účastníků.

Akce pokračuje zase příští týden, v sobotu 14. května od půl třetí v areálu u Pekla. Bude se sázet ale už jen několik stromů, tak to nebude tak náročné jako dnes.  Přijďte nám pomoci, nebo alespoň nás podpořit.

Těšíme se na Vás!

1 Response

  1. Matěj Kruntorád napsal:

    Vypadá to moc krásně!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *