Událo se 23.-29. května

Začali se rojit chrousti. Alois Bradáč ze Žďáru vybojoval na Mistrovství Evropy veteránů v běhu (v kategorii nad 70 let) bronzovou medaili. V Dobroníně u viaduktu byl nalezen již třetí mrtvý Němec. Tomáš Berdych ostudně vypadl na French Open už v prvním kole. Slavia Praha sehnala potřebné finance pro prvoligovou licenci. Řecko sdělilo Evropě, že disponuje dostatkem hotovosti pouze do července. Bylo oznámeno, že do pražského Sherwoodu se vrátí osmimetrová socha prezidenta Wilsona. Zemřel emeritní biskup královéhradecký a politický vězeň Karel Otčenášek.

Prach ze soptící islandské sopky Grímsvötn zavál vítr až nad Evropu, některá letiště proto raději úplně zrušila lety. Radek John byl znovuzvolen předsedou Věcí veřejných. Místo okurkové sezóny dorazily do Čech smrtící okurky ze Španělska, v Německu už zabily několik lidí. V Srbsku byl dopaden hlavní podezřelý z genocidy Bosňáků, generál Ratko Mladić. Helenka Vondráčková si postěžovala, že ji málo hrají v Českém rozhlasu, přestože její písně jsou národním bohatstvím. Po finále Ondrášovka Cupu v Jihlavě vběhli „fanoušci“ poražené Olomouce na trávník a napadli koho mohli.

Pražské mistrovství světa v halovém lakrosu opět vyhrála Kanada, když již potřetí v řadě porazila ve finále družstvo Irokézů, Česká republika vybojovala výborné čtvrté místo. Z vesmíru dorazila první fotografie Krtečka. Australská firma BasGas požádala českou vládu o možnost prozkoumat ložiska zemního plynu u Trutnova. Proběhla akce Noc kostelů, ke které se připojilo více než 1 000 kostelů v České republice, ale i na Slovensku. „Zveřejnění pravdy nemůže nikdy nikoho poškodit, protože to je pravda. Vše ostatní pomáhá jen pravdu zakrýt,“ řekl v rozhovoru pro Jihlavské Listy novinář Miroslav Mareš, který získal za kauzu Budínka cenu Karla Havlíčka Borovského. Během hádky ohledně neumyté pánve zabil v Itálii jeden Čech druhého Čecha.

„Měl jsem problémy se zápěstím a zády, protože jsem u toho trávil hodiny, ale vyplatilo se to. Když jsem zacvakl poslední kostičku na místo a všecky strany byly jednobarevné, rozplakal jsem se,“ prohlásil Brit Graham Parker, kterému se po šestadvaceti letech podařilo složit Rubikovu kostku. Ruský akrobatický pilot Sergej Piskunov oholil žiletkou připevněnou na lyžině vrtulníku vousy dobrovolníka (Piskunov je svými kousky známý, již dřívě například otevíral helikoptérou zátky lahví). Důchodce z Floridy zabil aligátora, který mu napadl psa. A v Jihlavě byla uspořádána akce ve čtyřiadvacetihodinovém točení se na labutích.

2 Responses

 1. capor capor napsal:

  Nechápu co to znamená, že Tomáš Berdych ostudně vypadl na „Frech Open“ (opisuji z článku) už v prvním kole? Kdo z vás se kdy dostal na „French Open“ (tak je to správě)? On prostě není antukář! Ještě bych chtěl vědět, koho zajímá nějaká Slávia Praha a její dluhy? Co to je? SPARTA FOREVER!

 2. Jakub Zeman napsal:

  Milý capore capore, děkuji za upozornění na chybu, již je opravena.

  A k vašim připomínkám – Tomáš Berdych vypadl skutečně ostudně, protože vypadne-li obhájce finále už v prvním kole, je to ostuda. To si samozřejmě mohu dovolit říci i jakožto někdo, kdo za celý život odehrál sotva 20 zápasů na kateřinovském kurtu (a většinu prohrál).
  Slavia Praha zajímá jednak ty, kdož jí fandí, druhak by měla zajímat i vás jako sparťana, neb kdyby z první ligy vypadla, na koho byste potom dštil síru? Blahopřeji k druhému místu a zdravím:-)

  Jakub Zeman

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *