Nejde o to, co se komu víc líbí

1 Reakce

 1. Honza Dajč napsal:

  Nejsem si jist zdali výše uvedený popěvek o “Mrkvi a Liguriáši”,k něčemu podněcuje,respektive jedná-li se dle uvedené říkanky o “nepřátelství mezi Polenskými a Přibyslavskými”.Jak úsměvné a naivní v dnešní době. Debata o Mrkvové,či Mrkvancové pouti je sice z místně badatelného hlediska zajímavá,nicméně nic neřešící.
  Jestli lidé říkají tak či tak,myslím že pro mnohé polenské je to svátek setkat se se svými bližními,příbuznými,rodáky,a je úplně jedno jestli budeme učeně říkat co je a není jarmark a co je a není pout,at už je taková nebo maková. Že je v současné době brána jako byznys a komerce nese doba dnešní i ta nedávná.
  Jestli pak by pan Skála alespon naznačil co to bylo za “polenský hlas”kterým byl tak napaden? Anonymního bylo již dost,proto samozřejmě i já se pod svůj příspěvek podepíši plným jménem.
  Nicméně si velmi vážím pana Skály a jeho příspěvků,je totiž jedním z mála který přináší kromě nezáživných rubrik typu STALO SE (těchto věcí jsou plné noviny,sdělovací prostředky i internet) také něco jiného,něco z historie města i když musím přiznat že je to někdy úsměvné…tím ovšem nechci říci že se vysmívám historii nebo někomu kdo se o ni zajímá.To v dnešní uspěchané době velmi oceńuji.
  Jan Dajč

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *