Polnet se zeptal polenských zastupitelů

4 komentáře

 1. Jiří Jahoda napsal:

  “Jeden z bodů našeho programu, na kterém jsme pracovali společně s paní Kubovou, byl nezávislý Polenský zpravodaj. Toto se nám nepodařilo prosadit, proto jsme se podíleli na vzniku občanského sdružení Polenský Kruh, které vydává nezávislé internetové noviny POLNET. Tyto noviny se snaží objektivně informovat občany o dění v Polné a okolí a tímto plníme jeden z bodů našeho programu. ”

  Opravdu je v tomto případě vhodné slovo “nezávislý”, když tyto I-Net noviny jsou velkou měrou spjaté se stranou PDA?

  Chápu, že POLNET nabídl především občanům města Polná i druhý pohled pod pokličku chodu města, ale zda je tento pohled čistě nezávislý a objektivní se mi zdá jaksi “velkohubé” prohlášení.

 2. Pavel Zeman napsal:

  Ivanu Klusáčkovi a taky Jiřímu Jahodovi:
  Myšlenkou vydávat internetové noviny jsme ze zabývali dávno před vznikem volební strany „Polná-Dobrá adresa“, více než 3 roky předtím, než jsme spustili vydávání POLNETu. Byli jsme mírně rozšířená skupinka některých členů redakce bývalého tištěného měsíčníku Polenské listy. Tato nezměněná skupina požádala 15. 11. 2010 Ministerstvo vnitra ČR o registraci nezávislého občanského sdružení „Polenský Kruh“. A stejná personálně nezměněná skupina v prosinci 2010 „Polenský Kruh“ založila a tvoří dosud jediné jeho členy.
  Zastupitel za Polnou-Dobrou adresu Ivan Klusáček v odpovědi na otázku: „Co se Vám v tomto volebním období jako zastupiteli podařilo prosadit z Vašeho volebního programu?“ uvádí: „Jeden z bodů našeho programu, na kterém jsme pracovali společně s paní Kubovou, byl nezávislý Polenský zpravodaj. Toto se nám nepodařilo prosadit, proto jsme se podíleli na vzniku občanského sdružení Polenský Kruh, které vydává nezávislé internetové noviny POLNET.
  Je nesnadné pochopit, proč Ivan Klusáček, v této situaci ne zcela oprávněně, potřebuje poukázat na to, že se PDA zasazovala o vydávání POLNETu.
  Polenský kruh chce vydávat a vydává POLNET, protože pociťuje potřebu vydávání takových internetových novin v našem městě, a ne snad proto, aby si tím PDA plnila bod svého volebního programu.
  Nechceme se orientovat podle zájmů politických nebo volebních stran, budeme ale nadále oponovat onomu politickému stylu, který se tak silně usadil v celé naší zemi i v našem městečku.

 3. Eva Vařejčková napsal:

  Vážený pane Jahodo,

  Jsme rádi za Váš příspěvek do diskuze, jelikož nás opět přinutil zamyslet se nad tím – co je vlastně nezávislost tisku? Diskuze na toto téma probíhá na našich redakčních radách poměrně dost často.
  Polnet založila skupina lidí, předpokládám stejného pohledu na věc. Udělala to z vlastní vůle, za své peníze, věnuje tomu svůj volný čas, nikomu nestraní a nebojí se vyjádřit své názory veřejně. Polnet jsou noviny Polenského kruhu a z toho také plyne, že v nich redakční rada může publikovat, co uzná za vhodné (pokud to není v rozporu s morálním kodexem) a spolupracovat s kým uzná za vhodné (pokud nejsou názory přispěvatelů v hrubém rozporu se smýšlením redakční rady, případně vydavatele).
  Založení internetových novin jsme iniciovali dávno před tím, než vznikla Polná Dobrá adresa, a to už tenkrát s Ivanem Klusáčkem a Libou Kubovou. Bylo to tedy v době, kdy tato strana ještě neexistovala. Zjistili jsme, že nám jde o společnou věc a jak už to tak bývá, někdo se angažuje po celý život a někoho věci veřejné nezajímají. Dobré adrese se to povedlo, protože ty správné lidi možná našla. To ale přece neznamená, že by měli její tři členové (později ještě do redakční rady přibyla Pavla Jarošová) v Polnetu skončit. Zkuste najít v Polné lidi, kteří nejsou členy politické strany, nekandidují do obecní politiky, veřejně se nijak neangažují, nebojí se veřejně vyjádřit a ještě k tomu by chtěli psát noviny. Hledáme je už léta ale zástupy zájemců do naší redakční rady nikde nestojí.
  Možná, že vyjádření Ivana Klusáčka k tomuto tématu bylo trochu nešťastné. Je to ale jeho odpověď a redakční rada nemá právo mu do ní zasahovat.

 4. Honza Dajč napsal:

  Vážení,
  dle mého názoru je rozhodně dobře že Polnet vychází,že se našlo pár lidí kteří se o toto vydávání zasadili a realizují ho. Samozřejmě je možné diskutovat jestli je “NEZÁVISLÝ”či jestli je to pohled určité spřízněné skupiny lidí. Myslím si že je to nepodstatné,rozhodující je že se objevilo jiné periodikum které skutečně přináší jiný pohled nežli oficiálně prezentovaný. Je jedno jestli se o myšlenku a vydávání zasadil více ten nebo onen,je nedůstojné rozvíjet takovou diskuzi,něco mi to příliš připomíná. Jsou i lidé kteří prostě pracují a mlčí,nepotřebují za každou cenu prezentovat se jakousi formou exhibicionismu. Doufám že lidé sdružení v PDA k nim nepatří,ačkoliv….téměř všude se vyskytnou dohady.
  Ještě k dotazům na členy zastupitelstva:
  Samozřejmě že každý nemusí mít internet nebo jej nesleduje,nerozumí tomu,co já vím. Rozhodně by dle mého mínění bylo vhodnější kontaktovat zastupitele kteří nemají internetovou adresu osobně.Je to rozhodně lepší nežli potom v příspěvku suše konstatovat že se nepodařilo kohosi kontaktovat,respektive žádat o jeho písemné vyjádření. Pokud tedy o někom chci psát,nebo znát jeho názor či vyjádření je nanejvýš vhodné jej také oslovit. A že se více než polovina zastupitelů neozvala,nevyjádřila a možná to nepokládali za nutné či slušné? Tak to je VELMI SMUTNÉ,jsou přece v zastupitelstvu kvůli občanům kteří si je zvolili,tudíž by asi měli tedy občanům složit nějaký účet,jestli tedy pro obyvatele a město vyvíjejí nějakou činnost.Doufejme že ano,někteří totiž zaujímají poměrně zodpovědné funkce ve své profesi.
  Nu,alespon si polenský volič udělá úsudek sám,snad bude příště chytřejší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *