Muzeum Karla Havlíčka v Borové končí

Dnes 31. 10. 2011 bylo naposledy otevřené Muzeum Karla Havlíčka Borovského v Borové. Z rozhodnutí zastupitelů obce Borová je od 1. 11. 2011 nepřístupná národní kulturní památka „Rodný dům s muzeem K. H. Borovského“. Starosta obce Borová se k tomu nechce vyjadřovat s tím, že je to věc zastupitelstva.

Zvláštní, památka byla navštěvována a obec to vlastně nic nestálo. K. H. Borovský byl rodák nejen jedné obce, ale celé oblasti. On i jeho příbuzní bývali častými hosty Polné, kde se setkávali Božena Němcová, Antonín Pittner a mnoho dalších obrozenců a vlastenců, novinářů a spisovatelů. Snad si to zastupitelé Borové přes zimu rozmyslí.

2 Responses

  1. Eva Vařejčková napsal:

    Velice smutné a špatné rozhodnutí. Pokud je to věc zastupitelstva, pak určitě i starosty. Proč se k tomu tedy nechce vyjadřovat?

  2. Honza Dajč napsal:

    Ano souhlasím velmi smutné..Několikrát jsme jej navštívili a bylo to hezké i se zasvěceným výkladem pouze pro dva návštěvníky.Opravdu to nechápu,tak slavný rodák a městysu (jestli tedy je) ani nestojí za to aby byl nějakým způsobem ctěn a propagován…A to nyní už bude jen Borová? Ne Havlíčkova Borová?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *