Nahlédněte PodpoVRCH

V pátek 11. listopadu v 11 hodin v zoologické zahradě v Jihlavě bude slavnostně otevřeno zcela nové a unikátní Centrum environmentální výchovy „PodpoVRCH“.

Od 12 hodin bude centrum otevřeno již pro veřejnost.  Bude probíhat doprovodný program: prohlídka centra, netradiční občerstvení- „Hmyz, potrava budoucnosti“, promítání filmů – Ozvěny Ekofilmu, hudební vystoupení skupiny Draga Banda. V 19:00 hodin se uskuteční koncert skupiny Alison v hlavním sále (vstup pro registrované zdarma, na místě 50,- Kč, registrovat se je možné na e-mailové adrese vzdelavani@zoojihlava.cz).

Dny otevřených dveří centra budou pokračovat také v sobotu 12. listopadu (od 11:00 do 16:00 hodin) kdy bude pro zájemce opět připravena prohlídka centra, promítání filmů a hry a soutěže pro děti.

15. a 16. listopadu (12:00 – 16:00 hodin) se uskuteční speciální prohlídka centra pro učitele s ukázkou nabízených výukových programů. Podrobnosti a další informace na stránkách zahrady www.zoojihlava.cz

Nové vzdělávací centrum je určeno převážně pro žáky mateřských, základních a středních škol k realizaci výukových programů o zvířatech, přírodě i ekologii. Zároveň bude sloužit i jako místo pro zájmové kroužky, semináře, přednášky nebo akce pro veřejnost. Jeho netradiční vzhled a vnitřní vybavení se jistě stane velmi inspirativním prostředím. Celá stavba, která je umístěna vedle hlavního vstupu do zoo, bude mít vzhled kopce porostlého trávou, doplněného kamennými a dřevěnými palisádami. Sestupná spirálovitá chodba, jež vede do hlavního přednáškového sálu, bude lemována vestavěnými akvárii a terárii. Uvnitř vznikají dvě netradiční učebny – jedna bude svým interiérem připomínat loď a druhá jeskyni. Pro teraristický a zoologický kroužek je připraveno zázemí v laboratoři, která umožní chov akvarijních ryb, plazů i savců.

2 Responses

  1. Eva Vařejčková napsal:

    Byla jsem se tam podívat. Neuvěřitelný nápad. Je to velmi zajímavé nejen pro děti, ale i pro dospělé.

  2. Soukupová Jindra napsal:

    Je to úžasný nápad, těším se až se tam v létě podívám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *