Obchoďák na autobusáku

7 komentářů

 1. Petr Soukup napsal:

  Do Polné jezdíme s manželkou na mrkvancovou pouť spoustu let a tyto plány na vybudování obchodního domu kousek od krásného náměstí nás překvapily. Držíme vám palce ve snaze tento plán odvrátit. Čeká vás dlouhá cesta s nejistým výsledkem.
  Je jasné, že toto místo pro výstavbu nemohl navrhnout člověk, který má k Polné vztah a má jí rád. Byl to s největší pravděpodobností developer, pro kterého je (stejně jako pro poleňáky) cenné, jelikož je v centru města. Pokud již nepřipravil, tak jistě připraví, překrásnou studii budoucího obchodu i s překrásně řešeným okolím. Případné výtky památkářů, policistů, ekologů a jiných složek, pružně zohlední v dalším návrhu. Pokud vše proběhne podle jeho představ – tedy dojde ke schválení výstavby, nic z toho nebude dodrženo. V rozpočtu stavby se počítá i se sumami na pokuty za nedodržení velikosti, barvy, materiálu, zeleně (tu tam pokud možno nechce mít vůbec – je potřeba co nejvíce parkovacích míst,dobře vidět stavbu a hlavně jméno řetězce! )atd… Školený developer má naučenou prodejní řeč, stejně tak jako dnes tolik populární obchodní zástupci a je speciálně školen i na „zdolávání námitek“. Pro občany s rozhodujícím vlivem potom disponuje dostatečným množstvím peněz. Jsou to skutečně obrovské částky a v podstatě není divu, že potom tito zástupci občanů volí jinak, než by od nich jejich volič očekával… Na logičtější umístění obchodního domu (z důvodu lepší obslužnosti zbytku města, nezničení historického centra a nezatížení dalším silničním provozem) většinou developer nereaguje – nezajímá ho, on potřebuje centrum.
  Je to bohužel čítankový případ postupu výstavby obchodního domu v centru města po celé republice. Tyto případy jsou popsány jednak na internetu, nemalou pozornost jim věnoval časopis Respekt, kdysi pořad Na vlastní oči a Reportéři, speciálně potom se této problematice věnuje „hnutí“ Nesehnutí Brno. Z těchto zdrojů jsem i čerpal.
  V nedalekém Havlíčkově Brodě se nedávno zbavili paneláku demolicí v centru historického města, Polná má našlápnuto jít opačným směrem.

 2. Honza Dajč napsal:

  Mirku,naprosto sdílím tvůj názor a myslím že drtivá většina polenských občanů též.Poukazuješ na to že někteří polenští zastupitelé,námi volení,otočili……Je nasnadě otázka PROČ????
  Podobnou otázku jsem kladl při komentáři na článek Petra Heilanda……..
  Třeba se dočkáme odpovědi……Zdravím…………….

 3. Aleš Smejkal napsal:

  Obchoďák v tomto místě je holý nesmysl. Ten kdo by to povolil by musel být blázen, nechal bych ho pak hned vedle bydlet.

 4. Jsem jednoznačně proti jakékoli stavbě obchodního domu v centru Polné. Je to holý nesmysl, rozhodě nebudu volit v příštích volbách do zastupitelstva nikoho, kdo zvedne pro obchodní dům ruku.

 5. Martin Radouš napsal:

  Mirku, moc děkujeme za pěkný článek. Naprosto s tebou souhlasíme, není co víc dodat…

  Martin a Helena Radoušovi

 6. martin švec napsal:

  Není potřeba přemýšlet oč jde,jen ještě čekám na klasický postoj,toto pomůže všem.

  Něco podobného se udělalo v Jihlavě.Zpráva o tom jak centrum města bude dost profitovat z city parku a jejda ………….ono nic a co hůř?

  martin

  napíšu to slušně HOVADA

 7. Pavel Vencovský napsal:

  Podle mého názoru tu je obchodů až dost ! proč ničit zeleň a okolí . Pavel

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *