K tomu není možné mlčet…

8 komentářů

 1. Beda Vacek napsal:

  Jindřichu děkuji za odpověd.Bohužel z tvého jasného stanoviska jsem se nedozvěděl
  jestli jsi pro a nebo proti stavbě supermarketu na autobus.nádraží.Pokud můj dotaz
  poškozuje zájmy města tak se omlouvám.

 2. Ing.Josef Musil napsal:

  Postavit Obchodní dům na pozemku autobusového nádraží, není vhodné, ba možno říci je to “nesmysl”.Obchodní důmv Polné ovšem bude mít pro obyvatele značný význa. jednak je některé zboží v OD lacinější a něktré zboží v normálních obchodech není, protože to pro obchodníky není atraktivné takové zboří nakupovat. jestli se chce něco pro obyvatele Polné udělat, postavte, lépe řečeno nechme “někomu ” postavit obchodní dům. Dejme si však požaavky.
  Polná vyšlení lokalitu u silnice na Hrbov nájezd asi 100 m od křižovatky cest na Brzkov a Hrbov.
  Investor vyřeší stavbu OD na parcele nepřesahující 1000 m čtverečných. Vybuduje přilehlé parkoviště pro parkování jednorázově do 500 osobních vozidel.

 3. Petr Šimek napsal:

  Dobrý den.
  Rád bych se k tomuto tématu také vyjádřil. Ačkoliv nejsem úplně do detailů seznámen s tímto případem, myslím si, že se to projednává už příliš dlouho. Nemohu si nevšimnout dlouhodobé iniciativy úzké skupiny lidí o získání povolení k odkoupení pozemku a stavby nákupního centra. Dle mého názoru stavět nějaký “obchoďák” blízko centra je nesmyslné, jelikož v Polné je na výběr řada obchodů. Nehledě na to, že stačí jet autobusem či autem do blízké Jihlavy a tam se najde takových “obchoďáků”, až to hezké není. Odůvodnění stavby za cílem vybudovat veřejné záchodky, popřípadě zvýšit konkurenceschopnost v některých případech už v tak bídné finanční situaci, která provází jak některé občany tak i některé firmy, je přinejmenším neopodstatněné. Dále mě překvapuje postoj Památkového ústavu ČR, neboť u něho bych předpokládal již dříve bleskové zasáhnutí v podobě zákazu. Na jednu stranu nařizuje stavařům a majitelům nemovitostí v centru stavbu téměř od “A až do Z” a najednou, když se jedná o velkou stavbu blízko centra, vypadá vše dobře. Jak říkám, nejsem do této věci zcela zasvěcen, jakým způsobem vše probíhá, ale myslím si, že by se už pro jednou mělo zamezit jakýmkoliv spekulacím k výstavbě a město by mělo učinit jasné rozhodnutí. Zatím mně to přijde tak, že se to pouze (nevím, zda účelně) vždy dává na chvilku „k ledu“. Nechci nyní samozřejmě nikoho z čehokoliv osočovat, ale doufám a věřím, že při rozhodování nedojde k upřednostnění finančních zájmů úzké skupiny (bohužel k těmto případům dochází v ČR v posledních letech hojně) nad zájmy města, občanů a zdravého rozumu. Pokud jsem se o něčem zmínil ne zcela správně, tak se omlouvám. Tímto jsem chtěl pouze vyjádřit svůj postoj.
  Děkuji.

 4. Matěj Kruntorád napsal:

  pan Šimek – Národní památkový ústav ze zákona nemůže nic zakazovat ani přikazovat, rozhodovací právo mají obecní úřady obcí s rozšířenou působností, v případě Polné je to Jihlava. NPÚ je odbornou institucí, která vydává doporučení pro magistráty, které následně rozhodnou. Musí však být nějaký podnět pro tato rozhodnutí, a protože u obchoďáku nebylo zahájeno stavební řízení, žádný podnět vznesen být ani nemohl.

 5. Cyril Kuba napsal:

  Pane starosto, kdybyste Vy, RM a ZM zaujali jasné stanovisko k této problematice již na počátku roku 2009, nemuselo k této “kampani” dozajista vůbec dojít.
  Bohužel, snahy o změnu územního plánu č.8, která z nazastavitelné lokality autobusového nádraží měla vytvořit lokalitu zastavitelnou zrovna např. obchodním domem, dává oné “kampani” nejenom v mých očích legitimitu.

 6. Mirek Kuník ml. napsal:

  Pokud svým vyjádřením o nesouhlasu s výstavbou obchoďáku na autobusáku poškozuji kredit a zájmy města, znamená to, že v zájmu města je obchoďák stavět?
  Možná byste se měl zamyslet nad tím, že zaslání dvaceti e-mailů zastupitelům k informovanosti veřejnosti nestačí.
  A Vy osobně. Jste pro výstavbu obchoďáku, proti, nebo ještě nevíte? Přeci musíte mít nějaký názor, se kterým půjdete do korektní diskuze.
  Beru to tak, že korektní diskuze už začíná.

 7. Stanislav Bernard napsal:

  Vážený pane starosto, je pravdou, kdybys zaujal k problematice jasný postoj, bylo by mnohé daleko jednodušší. Myslím si, a v každé diskusi s tím, kdo se zajímá o Polnou to zdůrazňuji, že jsi pro Polnou udělal tolik, že všichni pováleční starostové neudělali polovinu toho co Ty. K uvedenému problému chci říct jen tolik, že případnou výstavbou jakéhosi supermarketu si tuto reputaci pouze pokazíš. Myslím, že Ti to není potřeba. Dlouho opomíjené místo bývalého “Školáku” jste zvelebili v autobusové nádraží a místo pro přistávání zdravotnické helikoptéry. Vzniklo docela pěkné místo i pro lidi, kteří do Polné přijedou autobusem. Pokud bych se měl rozhodnout, co s ještě nevyužitým prostorem, doporučoval bych parkovou úpravu s malými veřejnými záchodky, na které by snad i Polná měla finance, nebo na ně uspořádat sbírku, pokud je rozpočet města nedostatečný. Občané by se na ně snad poskládali raději, než zakrývat výstavbu záchodků tím, že je budeme mít “zadarmo”, pokud se k tomu přistaví “nějaká neforemná krabice”. Jinak obhajoba stavby supermarketu tím, že se sníží ceny v obchodech je dle mne mylná. Toto jsme si naivně mysleli i při výstavbě JMB. Supermarket možná zaměstná několik lidí, ale celé náměstí a jeho obchody zkrachují a náměstí bude mrtvé jako třeba v Jihlavě, kde nebýt toho, že se tam přestupuje na městskou dopravu, by bylo téměř liduprázdné. Teda nebýt jisté skupiny obyvatel, obývajících střed náměstí. Tam to snad nechceme dopracovat. Děkuji.

 8. Dagmar Jůzlová napsal:

  Reakce na příspěvek pana Petra Šimka:
  Pane Šimku, nemohu s Vaším názorem na množství obchodů v Polné a na možnost nakupování “v blízké Jihlavě” souhlasit. V Polné žije řada občanů, kteří mají problém se do Jihlavy na nákupy dopravit, třeba jen z tak jednoduchého důvodu jako je absence dopravního prostředku. Na to jste asi nepomyslel, že vláčet autobusem tři plné nákupní tašky je dost obtížné? A to už nemluvím o vícenákladech, například ceně benzínu nebo jízdenky ve zmíněném autobusu. Myslím si naopak, že stavba dalšího supermarketu v Polné by lidem, jak píšete v bídné finanční situaci, jen pomohla. Jen tím, že by se zvýšila konkurence. Nereaguji na diskuzi ohledně stavby obchodního domu na současném autobusovém nádraží,vhodných lokalit je v Polné asi několik. Určitě by se ale v Polné našlo dost lidí, kteří s výstavbou obchodního domu v centru města souhlasí. Což takhe referendum?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *