Jednodenní výlet do Dalešic, Mohelna a nejbližšího okolí.

Pěkné letní počasí láká k výletům, a tak jsme pro Vás jeden připravili. Vydejte se do Dalešic, Mohelna a Jaroměřic nad Rokytnou.

Dalešická přehrada

Po tzv.Horáckém moři pluje loď s názvem Horácko. Zajímavostí je, že kromě kapitána zde pracuje i mladá lodnice. První vyhlídková plavba startuje už v 9.00 z přístaviště v Kramolíně. Obepluje celou přehradu kolem Wilsonovy skály až do Hartvíkovic, a potom zpět. Pokud budete mít štěstí, uvidíte na Wilsonce i horolezce. Na lodi si můžete dát drobné občerstvení, kávu, čaj apod. Najdete-li volné místo na palubě, zážitek je o to větší. Vyhlídková plavba trvá hodinu a stojí stovku. Dalešická přehrada nabízí i exkurze, které v létě probíhají několikrát denně.

Zdroj www.dalesickaprehrada.cz

Pivovar Dalešice

Dalešický pivovar je odtud pouhých pět kilometrů a určitě stojí za návštěvu. Pokud je čas oběda, určitě si vyberete z nabídky hotovek či jídel na objednávku. K tomu dalešické pivo podávané v roztomilých džbáncích. Po obědě zajděte na exkurzi. Vybrat si můžete expozici o historii pivovaru, nový provoz, či kombinaci obou. V pivovarském dvoře je v provozu Infocentrum.  Zde získáte spoustu informací o pivovaru a okolí Dalešic, mají tu upomínkové předměty, turistické suvenýry nebo pivní sladovky, které vyrábí Dalešické cukrářství. Je zde také malá expozice, která je vzpomínkou na natáčení Postřižin.

Zdroj www.pivovar-dalesice.cz

Mohelenská hadcová step

Hadcová step je Národní přírodní rezervace, která patří v České republice k nejpozoruhodnějším a nejcennějším. Jedná se o unikátní stepní louky a až 120m vysoké skalní ostrohy nad meandrem řeky Jihlavy. Lidově se nazývají Čertův ocas. Vede tudy naučná stezka se dvěma okruhy. Z vyhlídky 150m od parkoviště se nabízí krásný panoramatický pohled. Kousek odtud je hráz přehradní nádrže Mohleno, jejíž návštěvu byste neměli vynechat.

Zdroj www.wikipedia.org

Jaroměřice nad Rokytnou

Cestou zpět navštivte ještě státní zámek Jaroměřice nad Rokytnou a jeho krásný anglický park. Zámek patří k nejmohutnějším stavbám první poloviny 18.století u nás i v Evropě. Vybrat si můžete ze tří návštěvnických okruhů. V srpnu zde probíhá již XIV. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského. Příjemné osvěžení v cukrárně na zámeckém nádvoří Vám zpříjemní závěr výletu. Ve městě je kromě zámku i Muzeum Otokara Březiny. Bylo zřízeno už v roce 1931 a nachází se v domě, kde básník až do své smrti bydlel.

Zdroj www.kudyznudy.cz

Přejeme šťastnou cestu a slunečné počasí.

1 Response

  1. jindra soukupová napsal:

    Ano, jako účastnice výletu mohu potvrdit, že vše je tak, jak je psáno. Bylo to moc pěkné, počasí též. Děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *