Úsilí ČSSD zamezit navrácení majetku církvím a náboženským společnostem?!

3 komentáře

 1. stanislav bernard napsal:

  Pane Zemane, byli to také někteří členové ČSSD, kteří kolaborovali s komunisty před a po roce 1948 a podíleli se tak na znárodňování těchto majetků. Nechyběli tam ani kolaboranti z řad ČSL. Jména si vyhledejte v historických análech.

 2. Pavel Zeman napsal:

  Pane Bernarde, děkuji za Vaši připomínku k svému článku. O tom, že křídlo Československé sociální demokracie seskupené kolem Z. Fierlingera po únoru 1948 vstoupilo do KSČ, a sociální demokracie s většinou zbývajícího členstva byla již v létě 1948 zrušena, vím. Měl jsem k tomu dokonce v konceptu svého článku poznámku, kterou jsem v článku nakonec neuvedl. Stejně jako otázku, zda by se komunisté a jejich sateliti, kteří o konfiskaci majetku církví rozhodli, zejména v tomto případě, neměli na restituci podílet svým stranickým majetkem? K napsání článku mne ale především vedla demagogie, s jakou ČSSD svou předvolební propagandu vede. Ta, myslím, zde dalece překročila meze nepsaných pravidel v demokratických společnostech.

 3. Honza Dajč napsal:

  Ano,je zřejmé že v předvolebním období došlo u ČSSD a absolutnímu úletu. Otázkou zůstává jak a spravedlivě jisté křivdy napravit v dnešní složité situaci. A co restituenti zemědělské půdy a jejich majetku? Myslím že by skutečně měli mít přednost. Další věcí a byla by to jistě velmi dlouhá a složitá diskuse jak církev,nebo lépe řečeno církve ke svému velmi bohatému majetku přišly?
  Nicméně jak jsem uvedl byla by to dlouhá,složitá a zřejmě k ničemu nevedoucí diskuse kterou my nejsme schopni nijak ovlivnit,alespoň si to myslím.
  Nechme tedy řešení na námi zvolených,at to dopadne tak nebo tak vždy bude řešení zřejmě špatné…
  Hezký den všem…….Honza Dajč….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *