Legendární Kuře v hodinkách míří do Polné

VLADIMÍR MIŠÍK, ETC a FLAMENGO

Turné ke 40. výročí alba KUŘE V HODINKÁCH

Album Kuře v hodinkách – jedno z nejzásadnějších alb v české rockové historii, slaví letos 40 let od svého vzniku. K tomuto výročí proběhne ojedinělé turné. Kromě Vladimíra Mišíka zahrají členové z původního Flamenga – basista Vladimír „Guma“ Kulhánek a kytarista Pavel Fořt. Sestavu dále doplní muzikanti z ETC – Jiří Zelenka (bicí), Pavel Skála (kytary) a další muzikanti k doplnění „flamengovského“ zvuku – Jakub Doležal (saxofon, flétna) a Pavel Bohatý (zpěv, klávesy). Během koncertu zazní jak nesmrtelné skladby z legendárního alba, tak ty z dob raných ETC. Dále pak i současný repertoár ETC až po závěrečný jamsession.

Kuře v hodinkách je dnes považováno za jeden z nejlepších počinů historie tuzemské populární hudby. Průlomové album, které poprvé předvedlo spojení poezie s rockem a dokázalo, že rock lze zpívat česky. Album, v němž se setkal elektrický bigbít s básněmi Josefa Kainara v unikátní symbióze.

Vladimír Mišík je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby již od 60. let 20. století. Svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců, ať už z hudebního, výtvarného či literárního prostředí. Muzikanti pod značkou ETC však začali vystupovat v roce 1974. Vladimír Mišík s kapelou ETC přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v 80. letech koncertuje dodnes.

Do současné chvíle vydala kapela deset  řadových alb, několik kompilací a také DVD k 60. narozeninám Vladimíra Mišíka. V červnu 2010 vyšlo úspěšné (Zlatá deska) a ceněné album Ztracený podzim. Současná sestava kapely ETC: Vladimír Mišík (zpěv, kytara), Jiří Veselý (basa, akordeon), Pavel Skála (kytary, zpěv), Petr Pokorný (kytary), Jiří Zelenka (bicí, zpěv), Vladimír Pavlíček (housle).

 

Jeden z koncertů tohoto turné míří i do Polné a bezesporu se zařadí se mezi kulturní počiny letošního polenského kulturního podzimu. V Kulturním středisku proběhne 9.listopadu. Takže „bigbíťáci“, určitě přijďte.

Eva Vařejčková

 

 

3 Responses

 1. Honza Dajč napsal:

  Přátelé děláte mi samou radost..Kuře v hodinkách je kultovní album které i po 40 letech nic neztratilo ze své hodnoty a drive téhle kapely je obdivuhodné i dnes…..troufám si tvrdit že je lepší než tehdejší desky Jethro Tull….
  Tuto vzácnou relikvii vlastním ještě na vinylu (zlatej analog,a občasné praskání dělá tu správnou atmosféru)…poslouchám velmi často…
  Nashledanou tedy na krásné akci…. Honza D……

 2. Peter Hoko napsal:

  Dobry den, viete nam poradit, kde sa daju kupit, ci rezervovat listky na koncert?
  Dakujeme
  Peter H.

 3. Roman Vařejčka napsal:

  Dobrý den pane Hoko, lístky můžete zakoupit v papírnictví Linda v Polné (V budově pošty) nebo v Jihlavě v Songu. Rezervovat je můžete telefonicky u pana Ondráka (602 782 779).
  Přejeme pěkný zážitek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *