Občané, voliči, zajímejte se. Jde o hodně.

2 komentáře

 1. Libuše Kubová napsal:

  Dne 23.10.13 jsem písemně požádala pana starostu, aby oba chystané pracovní semináře pro zastupitele, tzn. 31.10.13 – seminář o problematice úpravny vody skupinového vodovodu Polná – Dobronín a seminář 27.11.13 o projednávání variant nového Územního plánu města Polná za účasti Ing. Škodové – Magistrát Jihlava a zástupců zpracovatelské firmy Cityplan, byly přístupné veřejnosti. Napsala jsem panu starostovi, že se jedná o témata, o kterých by měl být občan informován. Pokud se pořádá seminář s odborníky, je třeba nabídnout občanovi účast na tomto jednání.
  Pan starosta mi odepsal, že seminář je určen pro zastupitele a je neveřejný. Jedná se o prvotní informace dané tématiky zastupitelům pro jejich kvalifikované rozhodování.
  Já ale i nadále trván na svém názoru, že pokud se sejde zastupitelstvo a nejedná o utajovaných skutečnostech, mělo by být jejich sezení přístupné veřejnosti.
  Libuše Kubová, zastupitelka za SNK Polná – Dobrá adresa

 2. Libuše Vítková napsal:

  Na zasedání zastupitelstva chodím téměř pravidelně. Souhlasím s článkem, že se tam skutečně nic zásadního nedozvíte. Jednání probíhá přesně podle připraveného programu, většinou plynule a rychle. Jediným oživením bývají vstupy zastupitelů Dobré adresy, a to většinou k nevoli ostatních zúčastněných. A tak již třetím rokem přemýšlím, kdo řídí dění v tomto městě? Měla jsem pocit, že vrcholný orgán samosprávy to nebude, protože ten na svém zasedání zvedá ruce podle programu a nemá problém. Asi jsem se ale mýlila, naši zastupitelé řeší problémy města na svých pracovních zasedáních a tajně. Zřejmě proto, aby je volič nerušil. Každopádně, máme to ve svých rukách, až půjdeme přístí rok k volebním urnám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *