Komentář: Trestní oznámení jako kriminalizace fungování radnice

1 Reakce

 1. Jan Dršata napsal:

  Pan Mareš opět fabuluje, až se hory zelenají.

  Proč by měl orgánům činným v trestním řízení něco vysvětlovat právě primátor? Trestní oznámení se týká hospodaření v HC Dukla, pan Vymazal tam ekonoma ani účetního nedělá, dělá „jen“ advokáta panu Ščerbanovi.

  Podle pana Mareše je trestní oznámení nepřímou snahou ovlivnit správu města. Jak na to pan Mareš přišel? Proč by mělo správu města ovlivňovat trestní oznámení na HC Dukla? Nebo snad jednatel HC Dukla s.r.o., tj. pan Ščerban, vykonává správu města? A já si naivně myslel, že správu města vykonává zastupitelstvo a rada města!

  Také šňůru několika trestních oznámení, které se valí na jihlavskou radnici, si pan Mareš prostě vymyslel.

  A z trestního oznámení pro podezření z hospodářské kriminality dělá politické téma opravdu jen pan Mareš. Na čí objednávku tak činí? Pan Mareš by si měl přečíst vyjádření auditora, který upozornil na nesrovnalosti v hospodaření v HC Dukla.

  Je zvláštní, že některá trestní oznámení pan Mareš propaguje (např. trestní oznámení Jihlavy na Svazek v souvislosti s exekucí), a jiná zatracuje. Při volbě se evidentně řídí svými vlastními zájmy a sympatiemi. Nezávislý novinář, jak se pan Mareš rád označuje, by však měl být nezávislý právě na svých vlastních osobních zájmech.

  Pan Mareš píše o tom, že samotná zpráva o tom, “co komu hrozí od policie” spolehlivě ničí pracovní vztahy a atmosféru v městské společnosti a může dokonce rozvrátit i fungování orgánů města. Bude se totiž řešit “kdo za co zodpovídal”. Tak už jen chybí, aby pan Mareš začal volat po osvědčeném klidu pro práci. Opravdu má s mjr. Kuchálikem společného více, než je ochoten přiznat.

  Jan Dršata

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *