Tajemník ovlivňoval radní Polné při rozdělování sportovních dotací

Napsal: Miroslav Mareš

Rozdělování výnosu z loterií mezi spolky, organizace, kluby a nadace se pokusil ovlivnit tajemník města Polná Pavel Novák. Učinil tak na jednání rady města Polná (26. 2.), týden po projednání materiálu v pracovní skupině (17. 2.). O co konkrétně šlo? Tajemník Městského úřadu Polná  Novák navrhl Radě města zkrátit příspěvek na akci „Fotbal proti rasismu“. Podle tajemníka není akce v Polné a proto by neměla být zařazena mezi sportovní aktivity. „Je to koncert kapel ve Věžničce od kterého si někteří odbíhají kopnout do mičudy. Gró akce je pobyt v hostinci ve Věžničce,“ informoval polenské radní tajemník Městského úřadu.
Radní schválili akci „Fotbal proti rasismu“ podporu ve výši necelých dvaceti tisíc korun.

Pořadatelé akce „Fotbal proti rasismu“ se odmítli k celé záležitosti vyjádřit.

 

2 Responses

  1. Libuše Vítková napsal:

    Nebyla jsem na jednání Rady města Polná 26.2.2014, protože jednání rady jsou neveřejná, a nevím, jak jste dospěl k závěru, že tajemník MěÚ Polná ovlivňoval jednání rady. Z Vašeho článku však soudím, že tajemník pouze vyjádřil svůj názor, na což má samozřejmě právo a mě osobně těší, že k nějaké diskusi vůbec dochází. O co Vám vlastně jde, pane Mareši?

  2. Daniel Topič napsal:

    Tak jsem dozvěděl o tom, že si přátelé zažádali o dotaci. Nechápu, jak to mohou spojovat se sportem… V podstatě (ač je mi to líto) souhlasím s panem Novákem… Proč na to dávat peníze z hazardu, proti kterým pořadatelé brojí. A kdyby to bylo, pořadatelé, alespoň proti tomu rasismu, ale není, že klucí?… Navíc pan Mareš tímhle článkem akorát tak poškodil ty, kterých se zastává.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *