Jen kratičký komentář

8 komentářů

 1. Jarin napsal:

  Dobrý den, může mi někdo říct, kdo byl v té zmiňované výběrové komisi, a kdo byl tedy podjatý a proč, a kdo podjatý nebyl a proč? Tady se pořád píše, že starosta prohlasoval svého syna. Komise ho doporučila nebo, jak to bylo? Jak hlasovali ostatní radní? Je možné, že by byl syn starosty nejlepší nebo taková situace nemohla nastat? Pane Zemane, znáte odpovědi, nebo to jenom kulička?

 2. Jan Lahoda napsal:

  Jen jedna otázka: Respektuje pan starosta vždy výsledky výběrových řízení?
  Uchazeč vybraný komisí na tajemníka jmenován nebyl. Tenkrát se komise netrefila správně?

  • Petr Denk napsal:

   Vážený pane Ing. Lahodo, Vaše otázky ve Vašem komentáři jsou hodně naivní . Reálná praxe v obecním zřízení je totiž taková, že do funkce tajemníka bývají obvykle vybíráni uchazeči, ktěří jsou NEJVHODNĚJŠÍ pro výkon této funkce. S pozdravem Ing. Petr Denk, tajemník města Brtnice, bývalý zaměstnanec města Polná. Ještě přemýšlím, jaký je standard či praxe při výběru “kinařů”, ale “ať si lámu hlavu jak lámu”, nic mě nenapadá, ale třeba někdo by věděl, jak to “chodí v této to branži”…

 3. Pavel Zeman napsal:

  V článku Jen kratičký komentář jsem napsal: „Je totiž vážná otázka, jestli minimálně čtyři členové této komise nebyli podjatí.“ Není to správně. Správně je: Je totiž vážná otázka, jestli minimálně čtyři členové této komise nebyli ve střetu zájmů. Velmi se za to omlouvám.

  Odpověď Jarinovi: Text nebyl vysvětlujícím vyčerpávajícím článkem. Šlo o „Jen kratičký komentář“. Je správné, že se ptáte a chcete být více informován. O věci vědí zúčastnění radní a zastupitelé, jsou tady pro Vás. Na Městském úřadě, když požádáte, Vám jistě poskytnou potřebné informace, je to dokonce dáno zákonem. Možné zdroje informací máme oba, Vy i já, jako občané, stejné. Samozřejmě souhlasím s Vámi, že diskuse o obecních záležitostech městu jen prospěje.

  • Jarin napsal:

   Děkuji panu Zemanovi za odpověď z kategorie nic nic neříkajících. Myslel jsem, ze alespoň odpověď na otázku, kdo byl v komisi, a kdo byl podjatý resp. nyní nově ve střetu zájmů bych mohl dostat… To mi asi ma radnici nikdo neřekne, i když si o tuto informaci požádám …

 4. Jan Lahoda napsal:

  Pane Denk, děkuji za vysvětlení, ale potom nechápu, proč se taková výběrová řízení dělají. A ptám se opět naivně, co na to daňový poplatník?

 5. Petr Denk napsal:

  Daňový poplatník = soumar.

  • Jan Lahoda napsal:

   Už Šimek s Grossmannem před padesáti lety věděli své: Proč jsi mi to nabízel, když nemůžu? Kdybys nechtěl, vypadal bych jako dobrák.
   Ne tiše, ale hlasitě závidím Brtnici.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *