Milan Smrž o klimatu a obnovitelných zdrojích

V sobotu 20. 4. od 18:00 proběhne v Hospodě u Tadeáše ve Věžničce přednáška o klimatu a obnovitelných zdrojích. Přednášet bude Milan Smrž, chemik, energetik a viceprezident evropské asociace EUROSOLAR, rovněž působící v oblasti projektů rozvojové spolupráce ČR v Subsaharské Africe a spolutvůrce úspěšného dokumentárního filmu „Pod sluncem tma“.

Popis přednášky: Limity současného energetického a hospodářského systému. 100% zásobování obnovitelnou energií, reálně dosažené příklady, elektricky soběstačné obnovitelné spolkové země, energeticky obnovitelně soběstačné obce i samostatné domy. Výhledy a plány úplného zásobování obnovitelnou energií. Předpovědi energetického vývoje a realita. Konflikt obnovitelné a jaderné energie. Vkládané prostředky. Obnovitelné zdroje a akumulační technologie. Ekonomická náročnost a profity z přestavby – decentralizace a stabilita sítí.

Klimatická změna je skutečností, na tom se shodne minimálně 95% odborníků. Jaké jsou důkazy, jaká jsou ohrožení? Stoupá teplota a tají ledovce všude? Zvyšuje se hladina moří? Následky těchto jevů. Jak dlouho víme o působení skleníkových plynů? Kdo je viník? Co můžeme dělat? 100% obnovitelné energie možná nebude stačit, potřebujeme negativní emise.

Přednáška je zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *