Zásahy do tváře města pod diktátem evropských dotací?

6 komentářů

 1. Matěj Kruntorád napsal:

  Hm, návrh na úpravu letní scény se mi taky nelíbí (kor, když jsem s hrůzou viděl na konci prezentace představené podobné realizace…)
  Tělocvična se mi naopak líbí hodně – pečlivě a hezky udělaný projekt.
  Co se týče koupaliště u Pekla, tak nevím, ty realizace firmy vypadaly docela pěkně.

 2. Daniel Fiala napsal:

  Když už to vypadá, že se v Polné začnou po čase pořádat koncerty ve větší míře než 3x za rok, chtějí zničit současnou podobu letní scény… ach jo… 🙁

 3. Roman Vařejčka napsal:

  Některé věci jsou skutečně otázkou vkusu. Ani já v podstatě nemám nic proti vzhledu tělocvičny. Někomu se zase může líbit betonová hráz u koupacího biotopu. Problém je spíš v přístupu, ochotě komunikovat apod.

 4. David Havlíček napsal:

  Taky jsem pro zachování letní scény jakožto jediného areálu pro open-air hudební akce většího charakteru.

 5. lukáš nepraš napsal:

  zachovat letní scenu na koncerty

 6. Honza Dajč napsal:

  Je jisté že k výše u vedenému by bylo třeba široké diskuse s veřejností. Nicméně je třeba ocenit snahu o získání evropských peněz ke zvelebení našeho města.
  Navrhované Jiříkově cestě kolem Pekla není třeba nic vytknout,bylo vždy tradicí na Polensku zřizovat tzv.”výletní cesty”, a Březina by si jistě něco takového zasloužila.
  Co se týče přírodního přírodního koupacího biotopu je velmi diskutabilní jeho umístění a napájení vodou z Pekla,všichni ví jak to s pekelskou vodou vypadá,mám obavu ze zbytečně promrhaných peněz z eventuálně získané dotace – zářným příkladem je velmi nepovedené a uspěchané odbahnění Pekla které stejně ani náhodou vzhledem ke kvalitě vody nemůže fungovat jako koupaliště a škoda vynaložených prostředků k vybudování všeho zázemí co tam je.
  K úpravě letní scény. Nic nemám proti konání open festivalů. Ovšem je třeba zvážit zda je smysluplné takový prostor v historické části využívat k takovým akcím 2-3x za sezónu či jej nějak využít ke konání menších akcí včetně volnočasových aktivit.
  Myslím že megalomanství není na místě a právě menší klubové i jiné pořady jsou tou správnou cestou. Pohled na současný stav letní scény je velmi tristní,ba až smutný či tragický a je jen dobře že je snaha tento vzácný prostor nějak smysluplně využít.
  Já tedy nevidím žádný problém se snahou města stávající stav řešit žádostí o evropské dotace,ani v tom nevidím žádný”diktát”je to spíše v komunikaci a pokud je tomu věnováno tolik času a energie pak by bylo nanejvýš vhodné veřejnost aktivně informovat ne pouze odkazy na tu či onu stránku. Je třeba si uvědomit že je zde snaha o získání peněz ke zvelebení našeho města,to je velmi pozitivní,ale jde o to aby byly prostředky které se možná podaří získat investovány ku prospěchu a spokojenosti občanů.
  Hezký den……

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *