Komentář: Policejně se má zkoumat záchrana Dukly – bylo to předpisové zachránění?

Ilustrační foto, autor: albax

Možná Vás také zajímá...

4 komentáře

 1. Jan Dršata napsal:

  Pan Mareš píše o „důsledné kontrole od městských úředníků i státních úředníků“. Pan Mareš dělá, že neví o tom, že auditor ve své zprávě konstatoval, že kromě jiného auditovaný subjekt vykazuje v zásobách materiál, který byl již vydán do spotřeby.
  O ne zrovna malou částku bylo tedy zkresleno účetnictví a že záchranář jednatel (asi ze skromnosti) tuto část auditorské zprávy před kontrolními orgány (i před valnou hromadou) utajil.

  Pan Mareš píše o „manažerském úspěchu jednatele a růstu jeho popularity“. Pan Mareš vydává ztrátové hospodaření jednatele, zakrývané nesprávnostmi v účetnictví, za manažerské úspěchy. Zvláštní přístup. Na čí objednávku?

  Pan Mareš píše o „politickém zamlžování a zakrývání faktů, zda bylo získání dokumentů “v zastoupení rady města” z Dukly Jihlava čestným postupem nebo politickou kulišárnou na jednatele.“ Pan Mareš si asi chce častým používáním slova politika zvýšit čtenost svých článků. Co je politického a nečestného na využití zákonného práva zastupitele na kontrolu? Jako zastupitel a radní nesu odpovědnost za vše, pro co zvednu ruku. Pan Mareš tuto odpovědnost nemá, chtěl by mě však zbavit práva zkontrolovat si to, pro co zvednu ruku. Asi by ze mě chtěl bezduchou hlasovací mašinu. V čím zájmu?

  Pan Mareš fantazíruje o „zachování obchodního tajemství“. Ptám se všech poctivých podnikatelů: od kdy je zkreslování účetnictví jednatelem obchodním tajemstvím? A před kým – před městem jako vlastníkem?

  Pan Mareš píše o trestním oznámení jako „nástroji na řešení situace“, a o tom, že tuto páku odstranění jednatele z funkce orgány města odmítly schválit.

  Pan Mareš vydává své výmysly a domněnky za skutečnosti. Šlo a jde mi pouze o kontrolu hospodaření městské společnosti a o to, aby nikdo nemohl ve svém poněkud zvláštním „hospodaření“ pokračovat. Když jsem nepochodil u rady města, zaplatil jsem si sám ze svého za právní pomoc a uplatnil jsem trestní oznámení. Proto mě poněkud překvapilo, že sám pan Mareše píše v jiném článku na POLNETu o tom, že na ”informativní” schůzce dozorčí rady se údajně probírala možnost objednání forenzního auditu za půl milionu korun, který by muselo zaplatit město ze své pokladny.

  Proč pan Mareš nekomentuje, jak je možné, že když jsem se forenzního auditu dovolával já, byl jsem odmítnut jeho nákladností, ale po mém trestním oznámení už se údajně o něm diskutuje? Promyšlenou novinářskou práci pan Mareš nahrazuje spekulacemi, že „stranickou pozici radní města uhájil nasazením těžkého politického kalibru: trestního oznámení“.

  Naprosto štauf jsem však z nadpisu článku pana Mareše: „Policejně se má zkoumat záchrana Dukly – bylo to předpisové zachránění?“. Předně – trestní oznámení se týká hospodaření a účetnictví Dukly, ne její záchrany. Panu Marešovi by asi záchrana Dukly nezákonnými („nepředpisovými“) prostředky nevadila. Vypadá to, jako by nezávislý novinář Mareš byl nezávislý především na právu a zákonnosti.

  Ptám se touto cestou redakční rady POLNETu: budete i v budoucnu dávat prostor pouze panu Marešovi a jím vybraným osobám, nebo dáte i mně možnost vyjádřit se k věci v článku s tlustým titulkem?

  Snad není POLNET hlásnou troubou některých jihlavských občanů, kteří využívají polenské médium k ovlivňování situace v Jihlavě?

 2. Sezevnik napsal:

  Honzíku, spousta lidí tě zná a to, že lidem s tvým morálním profilem a kreditem jde o zájmy města a průzračně čisté účetnictví, můžeš vykládat tak novinářkám z Brodu nebo sekretářkám. Každýmu bych ty tvoje plky o čestném využití zákonného práva zastupitele na kontrolu věřil, Tobě ale ne. A věř že nejsem sám, kdo se musí při čtení o těch mravočistých pohnutkách k tvému jednání smát.

 3. Ondřej napsal:

  Dobrý den, poslední zprávy k tématu uveřejněné mi připomínají hon na Dršatu.
  Zkusme si ale představit, že pravda je na jeho straně a že se vše začne rozkrývat jako v kauze p.Nečase
  a jeho sekretářky…. To by byla mela ..!!.. Aneb vidíme ji v okolních městech, ve vládě a všude tam, kde se točí peníze. Proto tedy doufám, že Jihlava je čistá !!! a od p.Dršaty se jedná poze o výkřik do tmy !!!. Ale kolik normálních lidí a proč takto křičí do tmy ???

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *