Na polenské skládce je cosi shnilého: reakce na reakci

Možná Vás také zajímá...

5 komentářů

 1. Redakce napsal:

  Je 5. března 2016 – 17,40 hod. Právě jsem si již po sedmé přečetl článek v březnovém Polenském zpravodaji z letošního roku 2016, na straně 21 dole. Na obsah článku reagovat nehodlám, ale pár vět mně dovolte sdělit. Stále nemůžu pochopit, kam až poklesla redakční rada zpravodaje, když něco takového umožnila otisknout. Uvědomuji si, že podepsané příspěvky občanů zpravodaj patrně musí zařadit, avšak toto???!!! Všem uživatelům a čtenářům PolNetu doporučuji si tuto “žumpu” přečíst, a to raději – pro poučení – hned několikrát. Tímto si zároveň dovoluji zařadit se do partičky křiklounů, roznašečů výmyslů, hospodských štváčů a mesiášů a velmi si vážím polenských radních – pana Miroslava Kuníka a Libuše Kubové, kteří se nebojí, na rozdíl od mnohých mlčících zastupitelů, sdělit otevřeně a kultivovaně svůj názor, jak je v demokratické společnosti nejen přirozené, ale též nutné. A děkuji, jestliže toto moje sdělení bude na stránkách PolNetu uveřejněno. Prosím, i Vás čtenáře PolNetu, o vyjádření. Budu očekávat Vaše reakce, ať již budou jakékoliv. Děkuji.
  Jan Prchal starší

 2. Lahodová napsal:

  Demokracie je o slušné a věcné diskuzi

  Radní Kubová chtěla být přítomna při otvírání obálek na zakázku města za zhruba 40 milionů. Proč pan starosta nepřivítal její zájem a případně nevyzval k účasti i dalšího zájemce z řad radních? Když už z ničeho jiného, tak prostě z principu. Škoda, že ostatní radní nedokázali také „povstat z prachu“ antuky, alibismu či strachu jako pan Kuník. Raději se zdrželi hlasování, přestože řada z nich ve vedoucím postavení denně dokáže rozhodnout o daleko složitějších věcech.
  Říkáte, že z pana starosty nemáte strach. A proč byste ho měl mít? Přiznal jste, že i vy v demokracii praktikujete nepřibrat do komise lidi s jiným názorem. Pohrdáte jimi, nejsou vám rovni, nemají podle vás žádná práva? Ale představitelé jsou placeni i z jejich daní a hospodaří i s jejich penězi. Co to tedy máte za principy?
  Doufám, že do těch vámi opovrhovaných a posměšně nazvaných „maloměšťáckých partiček křiklounů, roznašečů výmyslů a hospodských štváčů“ patří hodně lidí a vaše názory naopak sdílí jen malá část. (Přirovnání k psychopatickému Hitlerovi a v případě Polné zapálení Lidového domu je natolik za hranou, že to nekomentuji.)
  „Neslušnost je nyní slušností.“ (Shakespeare)

  Lahodová

 3. Jirka napsal:

  Do Vaší závorkové věty bych si dovolil přidat “… je za hranou” a demagogické.

 4. Jan Dajč napsal:

  Reakce na reakce, na článek NA POLENSKÉ SKLÁDCE…,zveřejněné 6.3. 2016.
  Také nehodlám nijak komentovat článek pana Rosického, to ať si každý přebere sám, zda má pravdu, či nikoliv. Ale ať je to jak chce, a ať jsou vztahy v radě jakékoliv, je jisté, že pokud by byla panem Kuníkem funkce místostarosty v roce 2014 přijata, tyto debaty by byly zhola zbytečné. Naprosto chápu, že někteří lidé “se nemusí”, ale pro dobro věci samé je možné, dokonce nutné, cosi překousnout. Zejména, zdali je opravdu zájem některé věci zprůhlednit (VĚŘÍM ŽE ANO), něco s tím udělat, osobně se angažovat. A hlavně sám převzít odpovědnost, a z pozice místostarosty přesvědčit občany o tom, že to nedělám pro sebe. To se bohužel nestalo. Mohlo to být jinak.
  Pan Rosický použil ve svým příměrech, či přirovnáních, “těžší kalibr”. Já mu za to spílat nebudu. Vyjádřil svůj názor, to můžeme všichni. Pouze mám obavu, aby se místo věcné diskuze z toho nestalo cosi jako HON NA ČARODĚJNICE. A nemohu se zbavit dojmu, že je k tomu nakročeno.
  Stejně jako REDAKCE si myslím, že by bylo vhodnější diskutovat na stránkách Polenského zpravodaje. Protože ne všichni jsou ochotni se pod své příspěvky, či kritiky (i na POLNETU), podepsat celým jménem ( v PZ je to nutné). Takovou smutnou zkušenost mám, snad to Redakce “ukočíruje”.Tedy uvidíme. Hezký den.
  Honza Dajč

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *