SVAK pod ochranou STB: Plán ovlivnění novinářů

Napsal: Miroslav Mareš

Návrh postupu organizačního poradce Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko Pavla Kuchálika vypadá přesně jako námět na provedení aktivmích opatření komunistické rozvědky ČSSR proti demokratickým zemím na konci osmdesátých let. Kuchálikův plán pro SVAK Jihlavsko vypadá jako plán na ideologickou válku. Zahrnuje opatření vůči zastupitelům Jihlavy (rozpracování),  proti právníkům Jihlavy (zveřejnění jejich platů) a předpokládá i výdaje na pohoštění novinářů. Tisková konference pro novináře s občerstvením měla pokladnu SVAK Jihlavsko vyjít na pět tisíc korun. Pohoštění při jednání s oslovenými novináři mělo stát osm tisíc korun.  Tisková konference SVAK Jihlavsko byla plánována na 20. 12. 2013, den po jednání řádné Valné hromady SVAK Jihlavsko. Jednání s oslovenými novináři a a argumentaci měla zařídit Advokátní kancelář (AK). Reportáž v pořadu „Reportéři ČT“ byla plánována v termínu leden 2014. Následovat mělo veřejné slyšení ke sporu (formou besedy), kterou měl organizovat SVAK Jihlavsko. „Základním předpokladem je dosažení stavu, kdy oslovení novináři (a další osoby, například z politických stran a hnutí) začnou tuto kauzu považovat za  (pro ně) zajímavou či přínosnou. Nepředpokládá se ale jakékoliv finanční zaangažování mediálních pracovníků,“ píše se doslova v plánu poradce Kuchálika.

You may also like...

1 Response

 1. Jan Dršata napsal:

  Mareš versus Kuchálik: manipulace s fakty před lety a dnes

  „Nezávislý“ novinář Mareš se na stránkách POLNETu opakovaně obouvá do majora Kuchálika. Již v pěti článcích jej nejdříve odhalil, pak dekonspiroval, a nakonec „analyzuje“ jeho opatření ve prospěch kladného mediálního obrazu Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko a proti městu Jihlava a jejím právníkům.

  Pan Mareš si evidentně rád vezme na paškál člověka s nálepkou estébáka z doby před 25 lety. Ne, že by si to nezasloužil, tuto nálepku mjr. Kuchálikovi nikdo neodpáře, ale on se právě kvůli tomu nemůže bránit.

  Pan Mareš by se však mohl a měl podívat také na to, jak i v dnešní době nezávislí novináři vědomě předkládají čtenářům jednostranné, neobjektivní, nepravdivé informace, a tím manipulují veřejným míněním způsobem, za který by se nemusel stydět ani mjr. Kuchálik.

  Ano, mluvím o nezávislém novináři panu Marešovi.

  V sérii článků na POLNETu i v Jihlavských listech pan Mareš neustále buď sám opakuje, nebo dává prostor pro opakování lží o tom, jak jsem si od jednatele společnosti HC Dukla Jihlava pana Bedřicha Ščerbana vyžádal dokumentaci Dukly, a že jsem na to neměl právo.

  Dává prostor Bedřichu Ščerbanovi, aby lhal, že jsem si vyžádal dokumentaci Dukly přímo od něj.

  Dává prostor sládkovi Kalinovi z pivovaru Ježek – sponzora Dukly, aby vyjádřil podporu Bedřichu Ščerbanovi, aniž by věděl, proč jsem chtěl zkontrolovat dokumentaci Dukly. Zvláštní přístup sponzora – sponzoruje jihlavský pivovar hokej nebo Bedřicha Ščerbana?

  Dává prostor radnímu Zdeňkovi Jarošovi k opakování nepravdy o tom, jak jsem si vyžádal materiály přímo od Bedřicha Ščerbana, k jeho fantaziím o tom, že do dokumentace mohu jen nahlížet, ale ne si ji „odnést“, a k jeho domněnkám a spekulacím o politickém a jiném pozadí mé kontroly dokumentace Dukly, aniž by se slovem zmínil o stavu hospodaření Dukly.

  Pan Mareš se nezeptal ani Ing. Sychrové z magistrátu, která má na starosti městské společnosti, jestli jsem o dokumentaci Dukly požádal ji nebo Bedřicha Ščerbana.

  Nezeptal se ani mě, koho jsem o dokumentaci Dukly požádal, a jaké jsem měl důvody pro kontrolu části dokumentů Dukly.

  Novinář Mareš se neobtěžoval ani podívat do zákona o obcích, kde by zjistil, že jako zastupitel mám nárok na předání veškeré dokumentace Dukly, a to do 30 dnů od žádosti.

  Ale hlavně – ani pan Mareš ani nikdo z dalších obhájců Dukly se nezamyslel nad tím, co je to za městskou obchodní společnost, která pobírá od města každý rok příspěvek ve výši milionů korun na svůj chod, a které město ročně musí dorovnávat ztrátu několik set tisíc korun, a jejíž jednatel skrývá před radou města a tedy před svým nejvyšším orgánem – Valnou hromadou část zprávy auditora.

  Zrovna tu část, kde auditor konstatuje, že auditovaný subjekt zkresluje účetnictví… Například vykazuje v zásobách materiál, který již dávno spotřeboval nebo „zapomene“ zahrnout do nákladů faktury více než jeden rok po splatnosti. Při proúčtování těchto položek, by totiž společnost HC Dukla vykázala záporný kapitál a to by mohlo znamenat, že nebude schopna dostát svým závazkům….

  Na závěr chci zcela jasně říci: mám rád hokej, podporuji Duklu, ale to neznamená, že můžeme nechat jejího jednatele Bedřicha Ščerbana, aby si v ní hospodařil, jakoby mu patřila.

  A taky chci zcela jasně říci: pane Mareši, za Vaše manipulace by se nemusel stydět ani major Kuchálik. Ani dnes, ani před 25 lety.

  Jan Dršata, člen RM

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *