Komentář: Vodárenští právníci “nosí” Jihlavě vysouzené miliony

Ilustrační foto, autor: Geoffrey Whiteway

Možná Vás také zajímá...

1 Reakce

 1. Jiří Benáček napsal:

  Konečně jsme utrpěli vítězství!!

  Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko zaznamenal ve svém více než ročním sporu s městem Jihlava o vypořádání majetku po malém úspěchu s vydáním majetku další pronikavé vítězství.

  Proti vůli Jihlavy se Svazku konečně podařilo vnutit Jihlavě podíl ze svého finančního majetku ve výši více než 52 milionů korun včetně úroku z prodlení od 1.2.2013, který dosáhl celkové výše více než 3,7 mil. Kč.

  Svazek nelitoval sil ani prostředků, aby vnutil zcela pasivní Jihlavě podíl ze svého peněžitého majetku, který Jihlava přes několikeré nabízení prostě nebyla ochotna přijmout. Svaz tedy sáhnul po vyhraném sporu u Krajského úřadu, který Jihlavě přikázal převzít od Svazku 52 mil. Kč i úrok z prodlení, k exekuci, ve které exekutor Jihlavě nakonec oněch 52 mil. Kč a úrok z prodlení vnutil.

  Nutno ocenit, že Svaz k tomuto kroku skutečně přistoupil, prestože na něj musel vynaložit navíc 5.686.443,- Kč, které si jako náklady exekuce z jeho účtů strhnul exekutor.

  Vzhledem k tomu, že Svaz již na valné hromadě dne 19.12.2013 avizoval, že povede s exekutorem jednání o dobrovolném zaplacení, a exekutor provedl exekuci až v únoru 2014, přirostl za tuto dobu nečinnosti exekutora úrok z prodlení, který Svaz zaplatí Jihlavě, o téměř 500.000,- Kč.

  Nemám pochyb o tom, že předseda svazku RSDr. Jiří Vlach a ostatní členové předsednictva Svazu, kteří hospodaří s majetkem Svazu jako s vlastním, uplatní na pomalého exekutora stížnost, že svým pasivním přístupem způsobil Svazu škodu ve výši přírůstku úroku z prodlení ve výši 500.000,- Kč.

  Stejně tak nemám pochyb, že titíž svědomití hospodáři svazku budou po Jihlavě požadovat těch 5.686.443,- Kč, které si jako náklady exekuce z účtů Svazu strhnul od Svazu exekutor. Kdyby si Jihlava od Svazu vzala těch 52 mil. Kč již v únoru 2013, nemusel by přece Svaz tyto peníze zbytečně zaplatit exekutorovi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *