Komentář: Vodárenští právníci „nosí“ Jihlavě vysouzené miliony

Ilustrační foto, autor: Geoffrey Whiteway

Napsal: Miroslav Mareš

Správná válka má i svou ideologickou válku. Bitvu o myšlenky.

Jihlava „má drahé a draze placené právníky“. Tuhle myšlenku vtloukal do hlav lidí Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko i opozice v městském zastupitelstvu Jihlavy. Později se ukázalo, že jde o jedno z dezinformačních opatření bývalého agenta Státní bezpečnosti Kuchálika. Kuchálik plánoval ovlivnění veřejného mínění prostřednictvím schůzek a setkání s novináři. Dnes stačí prozkoumat, kteří novináři psali o vysoké ceně za služby jihlavských právníků. Služby majora Kuchálika měly stát SVAK Jihlavsko přes čtvrt milionu korun.

Právníci Jihlavy v boji o miliardový vodárenský majetek města vyhrávají jednu právní bitvu za druhou. Úspěchem Svaku v právní válce je pouze odmítnutí Krajského úřadu Kraje Vysočina přiznat právníkům Jihlavy nárok na náhradu právního zastoupení ve správním řízení. Hrubým odhadem právníci Jihlavy „vysoudili“ na Svazu vodovodu a kanalizací miliony korun jenom na úrocích z prodlení. Exekutor už obstavil účty ve prospěch Jihlavy.

Jihlava má lepší právní vojsko a vyhrává právní bitvy. Dohoda s Jihlavou jako bývalým největším členem vodárenského svazu by byla levnějším řešením než právní válka.

Právní válka s Jihlavou se dobrovolnému svazu obcí prodražuje. Koho budou bolet vysoké účty za právní válku?

You may also like...

1 Response

 1. Jiří Benáček napsal:

  Konečně jsme utrpěli vítězství!!

  Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko zaznamenal ve svém více než ročním sporu s městem Jihlava o vypořádání majetku po malém úspěchu s vydáním majetku další pronikavé vítězství.

  Proti vůli Jihlavy se Svazku konečně podařilo vnutit Jihlavě podíl ze svého finančního majetku ve výši více než 52 milionů korun včetně úroku z prodlení od 1.2.2013, který dosáhl celkové výše více než 3,7 mil. Kč.

  Svazek nelitoval sil ani prostředků, aby vnutil zcela pasivní Jihlavě podíl ze svého peněžitého majetku, který Jihlava přes několikeré nabízení prostě nebyla ochotna přijmout. Svaz tedy sáhnul po vyhraném sporu u Krajského úřadu, který Jihlavě přikázal převzít od Svazku 52 mil. Kč i úrok z prodlení, k exekuci, ve které exekutor Jihlavě nakonec oněch 52 mil. Kč a úrok z prodlení vnutil.

  Nutno ocenit, že Svaz k tomuto kroku skutečně přistoupil, prestože na něj musel vynaložit navíc 5.686.443,- Kč, které si jako náklady exekuce z jeho účtů strhnul exekutor.

  Vzhledem k tomu, že Svaz již na valné hromadě dne 19.12.2013 avizoval, že povede s exekutorem jednání o dobrovolném zaplacení, a exekutor provedl exekuci až v únoru 2014, přirostl za tuto dobu nečinnosti exekutora úrok z prodlení, který Svaz zaplatí Jihlavě, o téměř 500.000,- Kč.

  Nemám pochyb o tom, že předseda svazku RSDr. Jiří Vlach a ostatní členové předsednictva Svazu, kteří hospodaří s majetkem Svazu jako s vlastním, uplatní na pomalého exekutora stížnost, že svým pasivním přístupem způsobil Svazu škodu ve výši přírůstku úroku z prodlení ve výši 500.000,- Kč.

  Stejně tak nemám pochyb, že titíž svědomití hospodáři svazku budou po Jihlavě požadovat těch 5.686.443,- Kč, které si jako náklady exekuce z účtů Svazu strhnul od Svazu exekutor. Kdyby si Jihlava od Svazu vzala těch 52 mil. Kč již v únoru 2013, nemusel by přece Svaz tyto peníze zbytečně zaplatit exekutorovi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *